Sobota 21. září 2019

 • Zveme vás na koncert dechové hudby Děrničanka a Záhořané, který se uskuteční v sobotu 21. září 2019 od 16 hodin v sále Městského kulturního centra.

  Dechová hudba Zahořané z Prostřední Bečvy vznikla v roce 2006.Jejím kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má kapela za sebou spoustu vystoupení v širokém okolí na různých koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslav měst čí obcí, svateb a ostatních kultůrních produkcí. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska, který slýcháváme často v rozhlase. Dlouhodobý cíl, který tato kapela měla, se splnil a to že natočila v srpnu 2012 svoje vlastní CD, na kterém jsou i písničky z tohoto kraje, jako je Valašská krajina, Naše Valašsko, nebo Když sem šla z kostela (rodáci z Ježovce, ji také znají pod názvem Ježovská hymna). Na tomto nosiči jsou taky novinky, které nám napsali hudební skladatelé a to: Antonín Pernička, M. R. Procházka, Zdeněk Gůrský a Václav Maňas ml. Především jsou to oni a další, kteří se postarají o to, aby se radost a láska vepsala do srdcí lidí, prostřednictvím krásných melodií a slov. Patří sem také humor a o ten se Vám může postarat lidový vypravěč Franta Uher z Lanžhota, který s námi spolupracuje. Nemůžeme zapomenout ani na Vás, na milé posluchače a fandy, bez kterých by to taky nešlo a proto Vám všem patří srdečné díky.
  Více zde: https://www.zahorane.cz/zahorane/

  Dechová hudba Děrničanka z Děrného je kapelou s více než šedesátiletou tradicí. V současné době je kapelníkem pan Antonín Schindler. Muzikantskou sestavu se v posledních letech podařilo omladit. A zde je dle našeho kapelníka také odpověď, proč hrajeme vesměs skladby z jižní Moravy. Jsou temperamentnější a jejich líbivé texty dovedou leccos napovědět.

  Vystupujeme při společenských příležitostech, jako jsou koncerty, plesy, taneční zábavy, svatby, pohřby, rodinné oslavy, obecní a spolkové slavnosti, atd. Pokud máte o naše vystoupení zájem, kontaktujte pana kapelníka.
  Detailnější historie kapely: http://derne.cz/content/historie-dernicanky

   


 • Sobota 21. 9.
  16:00

  Jste srdečně zváni na zábavném odpoledne s dechovkou. K poslechu a tanci zahraje Děrničanka a Záhořané. Občerstvení zajištěno.


  Místo konání:
  sál MKCF

  Typ akce: Kulturní akce
Město FulnekComenius FulnekMěsto FulnekMIC FulnekFulnečka klub

Facebook města Fulneku   Facebook MKCF