Pátek 10. duben 2020

  • Udělejte si radost a zároveň přispějte na dobrou věc! Navštivte vernisáž a prodejní výstavu obrazů malíře Jaroslava Kozla, která bude ve čtvrtek 27. února zahájena koncertem v kostele sv. Josefa. Pokud si zde koupíte obraz, výtěžek bude předán Mobilnímu hospici Strom života stejně jako dobrovolné vstupné z koncertu, na němž vystoupí ZUŠ Fulnek a ZŠ T. G. Masaryka ve Fulneku. Výstava potrvá do 7. května. V kostele sv. Josefa bude vystaveno 74 obrazů, z toho 52 obrazů bude prodejných.

    Kostel bude veřejnosti kromě vernisáže přístupný v úterky od 10 do 12 hodin a ve čtvrtky od 13 do 17 hodin. Prodej bude probíhat tzv. obálkovou metodou, kdy zájemce svůj návrh ceny za konkrétní obraz vloží do urny umístěné přímo v kostele. V pondělí 11. května pak budou obrazy prodány zájemcům s nejvyšší nabídkou. Obrazy bude možné vyzvednout po zaplacení v pátek 15. května.

    Malíř Jaroslav Kozel (17. prosince 1937, Liege, Belgie, – 19. září 2019, Bohumín, Česká republika) tíhl ke kreslení od dětství, avšak kvůli finanční situaci rodiny nemohl tento obor studovat. Vyučil se na hornickém učilišti, ale láska k malování ho provázela celým životem, v jehož závěru byl klientem Mobilního hospice Strom života. Poté, co zemřel v péči rodiny, předala jeho manželka hospici jako poděkování zmíněných 74 obrazů. Více o koncertu, výstavě i Mobilním hospici Strom života přineseme v následujících vydáních zpravodaje.


Město FulnekComenius FulnekMěsto FulnekMIC FulnekFulnečka klub

Facebook města Fulneku   Facebook MKCF