slider_4.jpg
slider_2.jpg
slider_1.jpg
slider_3.jpg
slider_5.jpg
 • Cestovatelská přednáška

  Filipíny - okolo ostrova Luzon

  Středa 5. 4. 2023 - 18:00

  Manželé Jana a Vladimír Poulíkovi si život bez cestování nedovedou představit. Přijměte pozvání na jejich vyprávění o zážitcích z cesty na Filipíny.
  Pojeďte s námi do ostrovní země, která se nachází v tzv. ohnivém kruhu. V první části přednášky procestujeme největší z filipínských ostrovů Luzon, kde nás fascinovaly sopky a na severu rýžové terasy přes 2000 let staré. Společně navštívíme koloniální španělská města s úchvatnými katedrálami postavenými v zemětřesném stylu. Vychutnáme si atmosféru kohoutích zápasů a v závěru cesty navštívíme turisty tolik opomíjenou Manilu.

  Vstupné 60 Kč. Vstupenky zakoupíte od 27.3. v Komenského knihovně

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Írán - dvě tváře Persie

  Středa 8. 3. 2023 - 17:00

  Srdečně vás zveme na přednášku Michala Štěpánka Írán - dvě tváře Persie
  „Írán je kontroverzní země s přísným islámským režimem a nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda... Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…“

  Michal Štěpánek

  www.stepynacestach.cz

  www.fb.com/stepynacestach/

  Vstupné 60 Kč. Vstupenky zakoupíte od 27.2. v Komenského knihovně.

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Přednáška

  Každá kapka se počítá

  Středa 22. 2. 2023 - 17:00

  S Honzou Husákem se někteří z vás v knihovně už setkali, vyprávěl nám o svých zážitcích z Norska, Skotska a nedávno i o sopkách Evropy. Tentokrát k nám zavítá s přednáškou Každá kapka se počítá. A jak už sám název napovídá, hlavním tématem bude voda. Mluvit bude o dopadech dlouhodobého sucha či katastrofických povodní, o snížené schopnosti naší krajiny zadržovat vodu. Kde hledat příčiny a co můžeme udělat pro zlepšení tohoto stavu? Mohou pomoci megaprojekty, jako je stavba přehrady Skalička nebo kanál Dunaj-Odra-Labe?
  Přijďte si poslechnout zajímavé povídání a diskutovat s odborníkem na environmentální vědy na téma voda kolem nás.
  Vstupné 60 Kč, předprodej od 13.2. v Komenského knihovně

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Cestujte chytře, levně a často

  Středa 8. 2. 2023 - 17:00

  Chtěli byste cestovat, ale myslíte si, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné? Pak vás zveme na přednášku Hanky Machalové, která vás přesvědčí, že cestování je pro všechny bez rozdílu. Podělí se o své zážitky a praktické rady, jak překonat obavy a vydat se do světa.
  Vstupné 60 Kč, předprodej od 30.1. v Komenského knihovně

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Knihovna - vánoční provoz

  Vážení čtenáři,
  informujeme, že od 23. prosince 2022 do 1. ledna 2023 bude knihovna uzavřena. Posledním půjčovním dnem tohoto roku bude čtvrtek 22. prosince v běžné otevírací době.
  Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků.

 • Cestovatelská přednáška

  Po sopkách Evropy

  Středa 11. 1. 2023 - 17:00

  Srdečně zveme všechny milovníky cestování na přednášku Honzy Husáka Po sopkách Evropy.
  Sopečná činnost je hrozivá a fascinující zároveň. Kontinentální Evropa je na sopky skoupá, vydáme se proto na cestu po vulkanických ostrovech Evropy. Navštívíme italskou Etnu a Stromboli, islandskou Kraflu a Eyjafjallajökull i vulkány Teide a Cumbre Vieja na španělských Kanárských ostrovech.
  Vstupné 60 Kč

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Kolumbie a Guatemala

  Středa 7. 12. 2022 - 16:30

  Zveme vás na přednášku Tomáše Štěpána Kolumbie a Guatemala.
  „Cesta do Kolumbie pro mě bylo první seznámení s Latinskou Amerikou. Nespoutaný živel se čím dál častěji dostává do hledáčku cestovatelů a dobrodruhů. Stále však nosí plášť z dob drogových kartelů. Poté co se aklimatizujeme v hlavním městě Bogota, vyrazíme na aktivní vulkán Puracé. Pokračovat budeme zapadlými vesnicemi horského údolí až do pohoří vysokých And národního parku Los Nevados. Nemineme ani koloniální města, památky UNESCO či Karibské pobřeží. Pokračovat budeme do pestrobarevné Guatemaly. Říši bájných Mayů nám připomenou ruiny starověkého města Tikal. Jako milovník hor jsem nemohl vynechat výstup na nejvyšší horu Střední Ameriky vulkán Tajamulco. Guatemala je země vulkánů a pohled na chrlící kráter je nezapomenutelným zážitkem…“
  Vstupné 50 Kč

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Pobočka v Lukavci otevřena

  Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům, že ve čtvrtek 10. listopadu znovu otevíráme pobočku v Lukavci.
  Knihovna bude otevřena v obvyklém čase od 16 do 18 hodin. Těšíme se na stávající i nové čtenáře.

 • Nový on-line katalog

  Vážení čtenáři,
  v naší knihovně přecházíme na nový knihovní systém a s tím je spojeno několik změn.

  Od pondělí 17.10. bude spuštěn nový on-line katalog: https://fulnek-katalog.koha-system.cz/
  V katalogu můžete vyhledávat dokumenty z našeho knižního fondu podle různých kritérií, například podle autora, názvu, roku vydání, druhu dokumentu, tématu a dalších. Můžete se v něm podívat na novinky, které jsme do knihovny zakoupili. Tyto funkce jsou dostupné bez přihlášení.

  Z on-line katalogu bude přístupné i čtenářské konto. Přihlašovací údaje do čtenářského konta získáte při osobní návštěvě knihovny. Údaje nelze sdělovat po telefonu ani zasílat e-mailem. A jaké jsou výhody využívání čtenářského konta? Z pohodlí domova vidíte, které dokumenty máte půjčeny a kdy je musíte vrátit. Sami si můžete prodloužit výpůjční lhůtu (nesmíte překročit maximálně povolenou). Můžete si objednávat a rezervovat dokumenty, nahlížet do historie svých výpůjček, hodnotit přečtené knihy a mnoho dalších věcí.

  Změna se bude týkat i poplatků z prodlení. Poplatek za překročení výpůjční lhůty činí 1Kč za každou knihovní jednotku a den prodlení. Před koncem výpůjční lhůty knihovna rozesílá upozornění e-mailem, pokud ho máte v knihovně nahlášený. Stejně tak vám chodí upozornění o rezervacích, které na vás budou čekat 10 dní. Pokud si knihu/y v této době nevyzvednete, bude rezervace zrušena. Věříme, že se vám bude s katalogem snadno pracovat.

 • Cestovatelská přednáška

  Viktorka Hlaváčková - Island: stopem, na koni a pěšky

  Středa 2. 11. 2022 - 17:00

  Srdečně zveme všechny příznivce dálek a cestování na přednášku Viktorky Hlaváčkové - Island: stopem, na koni a pěšky.

  Na Island můžete přijet jako turista, pokochat se místními vodopády, termálními prameny a sopkami, vrátit se domů a říct, že jste viděli všechno, o čem jste si předtím přečetli na internetu. Nebo tam můžete připlout na půl roku na blind, žít a pracovat s místními farmáři a objevit skryté krásy i hořkosti Islandu, o nichž se jinde nedozvíte. Co byste si vybrali vy?
  Vstupné 50,-Kč, předprodej od 20.10. v Komenského knihovně

  Vhodné pro: 
  Všechny

Stránky

Město FulnekComenius FulnekMěsto FulnekMIC FulnekFulnečka klub

Facebook města Fulneku   Facebook MKCF