slider_4.jpg
slider_2.jpg
slider_1.jpg
slider_3.jpg
slider_5.jpg
 • Knihovna - vánoční provoz

  Vážení návštěvníci knihovny,
  informujeme vás, že knihovna bude od 21. prosince 2023 do 1. ledna 2024 uzavřena. Těšíme se na vás v úterý 2. ledna v obvyklé půjčovní době.

  Přejeme vám krásné Vánoce a v novém roce hlavně zdraví.

 • Cestovatelská přednáška

  Omán - už jen létající koberec

  Středa 10. 1. 2024 - 17:00
  Místo konání: 
  Komenského knihovna Fulnek

  „Na samotném východě Arabského poloostrova se rozprostírá země, která díky svým přírodním scenériím jakoby ani nepatřila do tohoto světa. Divoce rozeklané horské hřebeny střídají palmové háje, životodárná vádí, vyprahlé pouště, mořské pobřeží, okázalé pevnosti, tradiční města a vesnice. Na povrch se dere silný pocit, že zrovna poznáváte nefalšovaný orient. Když k tomu připočteme věčně usměvavé obyvatele, uvolněnou atmosféru a příjemně se linoucí vůni kadidla, není pochyb o tom, že se jedná o kousek ráje na zemi. Vítejte v pohádce, tedy v Sultanátu Omán.“

  Michal Štěpánek

  www.stepynacestach.cz

  www.fb.com/stepynacestach/

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Cena vstupenek: 
  60 Kč
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • cestovatelská přednáška

  Kanada - můj druhý domov

  Středa 6. 12. 2023 - 17:00

  Zveme vás na přednášku zábřežského rodáka, fotografa a dobrodruha Tomáše Štěpána. Provede nás zemí, která se po několika návštěvách stala jeho domovem. Divoká příroda, nejkrásnější vrcholy, tisíce jezer, vodopádů a všemi respektovaní medvědi Grizzly. Jak lépe procestovat kouty Kanady než s místním průvodcem.
  Vstupné 60 Kč, předprodej v Komenského knihovně od 27. listopadu

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Dálkové treky - nejlepší příběhy z hor

  Středa 15. 11. 2023 - 17:00

  Dva roky pěšího putování divokými horami od Zlína až po Baku, nalehko, nízkonákladově a sólo. Viktorka povypráví nejlepší příběhy z hor, které se jí přihodily na dálkových trecích přes Karpaty, Balkán a Kavkaz...
  Vstupné 60 Kč, předprodej od 1.11. v Komenského knihovně

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Singapur a Bali aneb Když se zpozdí let

  Čtvrtek 26. 10. 2023 - 17:00

  Vydejte se s Janou a Vladimírem Poulíkovými do jihovýchodní Asie a poznejte dvě atraktivní a zároveň úplně odlišné turistické destinace. Moderní Singapur je označován jako nejčistší město na světě a zároveň jako město zákazů. Bali zase nese přezdívku “Ostrov bohů a démonů.” Kromě cestopisných informací se také dozvíte, jaké nepříjemnosti vás mohou potkat při zpožděném letu. Ale i to, jak se vše v dobré obrátí a nakonec vás ubytují v 53. patře luxusního hotelu Marina Bay Sands s nekonečným střešním bazénem.
  Vstupné 60 Kč, předprodej od 16.10. v Komenského knihovně

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Severní Indie

  Středa 4. 10. 2023 - 18:00

  Přijďte si poslechnout vyprávění cestovatele Petra Nazarova o putování severní Indií z Himálaje do Váránasí. Navštívíme zajímavá místa jako je Dharamshala - sídlo současné tibetské exilové vlády, město Rishikesh, které se těší pověsti "hlavního města jógy" a je jedním z nejvýznamnějších poutních míst hinduismu, Váránasí - jedno z nejstarších trvale osídlených měst na světě, nasajeme atmosféru hinduistické pouti Kumbh Mela a dozvíme se i o dalších zajímavostech Indie.
  Vstupné 60 Kč, předprodej od 21.9. v Komenského knihovně.

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Cestovatelská přednáška

  Jak lze s 10 anglickými slovíčky pěšky dojít do Santiaga

  Středa 20. 9. 2023 - 18:00

  Srdečně vás zveme na přednášku Daniela Václavíka.

  "O Santiagu už toho bylo řečeno mnoho, ale věřte, že každý z nás si tam přišel pro něco jiného a tak žádné povídání není stejné, ba naopak přinese naprosto jiný pohled na vše, co poutník na cestě zažívá. Má přednáška má název Jak lze s 10 anglickými slovíčky pěšky dojít do Santiaga. Součástí přednášky je fotoprezentace a krátký film, sestříhaný z vlastních videí. Budu mluvit o vesmíru, o cestě k sobě samému, o snech a o Španělsku. Přednáška má spirituální podtext a je vedena ve velmi přátelském a vtipném duchu. Vypravím příběh tak, jak jej napsal život sám. Diskuze během přednášky je vítaná :-)." Daniel Václavík

  Vstupné 60 Kč. Vstupenky zakoupíte od 4.9. v Komenského knihovně.

  Vhodné pro: 
  Všechny
  Předprodej vstupenek: 
  Na místě
 • Výstava

  Má vlast cestami proměn

  Pondělí 10. 7. 2023 - 12:00 - Pondělí 28. 8. 2023 - 18:00
  Místo konání: 
  Komenského knihovna Fulnek

  Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o proměnách zanedbaných míst v místa upravená a užitečná. Prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje stav před rekonstrukcí a po ní. Na výstavě jsou k vidění opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Každý kraj je reprezentován jednou proměnou, z našeho kraje je to v letošním roce zámecký park v Bruntále. Výstava bude pro zájemce k vidění v Komenského knihovně ve Fulneku v provozních hodinách knihovny.

  Vhodné pro: 
  Všechny
 • Prázdninová půjčovní doba

  Vážení uživatelé knihovny,
  informujeme vás, že 7.7. a v týdnu od 14.8. do 18.8. bude knihovna uzavřena z důvodu čerpání řádné dovolené.
  V období letních prázdnin zároveň dochází ke změně půjčovní doby:

  Pondělí 8:00 – 12:00 13:00 – 18:00
  Úterý zavřeno
  Středa zavřeno
  Čtvrtek 12:00 – 18:00
  Pátek 12:00 – 16:00

 • uzavření knihovny

  Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny, že v pondělí 29. května v odpoledních hodinách (13.00-18.00) bude knihovna z provozních důvodů uzavřena.

Stránky

Město FulnekComenius FulnekMěsto FulnekMIC FulnekFulnečka klub

Facebook města Fulneku   Facebook MKCF