MKC Fulnek vás srdečně zve na

Odpoledne s cimbálovou muzikou LIPKA

Středa 19. 8. 2020 - 16:30
Místo konání: 
Zahrada MKC Fulnek (při nepřízni počasí - sál MKC)

Aktualizace 19.8.2020: Z důvodu nepříznivého počasí proběhne koncert cimbálovky Lipka v sále Městského kulturního centra ve Fulneku.
Zveme vás na pohodové odpoledne s cimbálovou muzikou LIPKA z Ostravy, které proběhne ve středu 19. srpna od 16:30 v zahradě MKC Fulnek. Ke vstupence dostanete kávu zdarma!

Cimbálová muzika Lipka vznikla v roce 1983 v Ostravě‑Porubě. K zakládajícím členům muziky patří dnešní organizační vedoucí Lipky houslista Dalibor Žalud a cimbalista a dnešní umělecký vedoucí muziky František Staněk.
Lipka sdružuje zájemce o poznávání významné části hudebního dědictví staré lidové kultury Moravy, Slezska a částečně Slovenska, které svým obsahem a rozsahem představuje unikát v Evropě i ve světě. Lipka usiluje o hudební projev blízký tradičnímu pojetí lidové hudby. Dává tak vyniknout původním estetickým hodnotám vloženým dávnými anonymními autory do starých nápěvů, jež mnohé z nás dodnes oslovují pro svůj citový náboj a ke kterým se vrací i část mladé generace. Lipka se zaměřuje také na doprovod k lidovému zpěvu a tanci s důrazem na stylovou čistotu a souhru muziky s tanečníky.
Lipka již mnoho let pravidelně zkouší na Ústavu geoniky AV ČR v Ostravě-Porubě.
Za dobu své existence se v Lipce vystřídaly desítky muzikantů, z nichž mnozí studovali na Vysoké škole báňské v Ostravě. Patří mezi ně i jeden ze současných primášů, Horňák z Hrubé Vrbky, Vít Prášek.
Primášem Lipky je také Miroslav Hlosta. Dalšími muzikanty Lipky jsou: violoví kontráši Jiří Dvořáček a Jaroslav Raška, basista Radovan Molin, klarinetista Jiří Tabášek, houslisté Petr Frič a Alexej Kolcun. Dlouholetým zpěvákem Lipky byl rodilý Broďan Luboš Daněk († 28.5.2018). S Lipkou spolupracují také mladé talentované zpěvačky Barbora Čechová a Katka Blahutková.
Lipka pořádá každý rok pravidelné folklórní akce – fašanek (spojený s pochováváním basy) a vinobraní.

Vhodné pro: 
Všechny
Seniory
Cena vstupenek: 
60 Kč (ke vstupence káva zdarma)
Předprodej vstupenek: 
Na místě
Webové stránky k události: 

Město FulnekComenius FulnekMěsto FulnekMIC FulnekFulnečka klub

Facebook města Fulneku   Facebook MKCF